20 Aralık 2022 Hisse Senedi Yatırım Planım | Borsa Günlüğüm

 Borsa İstanbul'un aşırı yükselişi devam ediyor. 19 Aralık 2022 Pazartesi gününü %3,41'lik bir yükselişle 5391,91 puandan kapanan endeksi endişe i,e takip etmeye devam ediyorum. 14 Aralık Çarşamba günü yaşanan sert düşüş ile 63 seviyelerine gerileyen RSI değeri yeniden 73 puana yükseldi. RSI değeri geçen seferki gibi 75 puandan düşebilir. Bu sebepten yatırımlarımı minimal seviyede tutuyorum. Eğer RSI 85'lere kadar ilerlerse 6000 puanı zorlarız. Ama arada bir düşüşün daha yaşanması muhtemel.


Geçen hafta Ekrem İmamoğlu'unu bahane eden borsa bu hafta düzeltme yapmak için ne sebep bulacak merak ediyorum. Dün AKSA, AKÇANSA ve ALKIM'e düşük miktarlarda yatırım yaptım. Kontrolmatik Teknolojiyi takibe almıştım. RSI değeri çok iyiydi. Ama işlerime daldığım için yatırım yapmayı unuttum ve %6 karı kaçırdım :( eğer uygun olursa ona da ufak bir yatırım yapabilirim. Geçen hafta Koray Yılmaz'ın yaptığı milyonlarca lotluk satış sebebiyle büyük düşüş yaşayan Mazhar Zorlu Holding hisselerindeki düşüş devam ediyor. Bir süre daha yatırımcısını üzecek gibi. SASA depreminden sonra MZHLD hisseleri de hayal kırıklığına sebep oldu. Bu hissenin inişi tam olarak durmadan yatırım yapmak doğru değil. TUPRS'ın RSI değeri güzel. Bollinger'ın da içinde duruyor ona da yatırım yapabilirim. TMSN hissesini 69 TL altında yakalarsam almayı düşünüyorum. Bu hisse genelde 67'den alınıp 71 TL'den satılıyor. Uyumlu bir dalgalanması var. Ama dediğim gibi Bist100 endeksinin RSI değeri yukarılarda seyrediyor ve siyasetin gündemi de çok sıcak. Bu sebeple bir sıkıntı yaşamamak içn düşük yatırımlarla devam edeceğim.


Hepinize hayırlı ve bol kazançlar diliyorum.Not: Bu yazıda anlattıklarım yatırım tavsiyesi değildir. Kendi kişisel görüş ve düşüncelerimdir. Yatırım tavsiyesi için lütfen yetkili ve uzman bir kuruma baş vurun.

Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

100 Doları 1 Milyon Dolar Yapmak - Gizli Milyarder - Nasıl Zengin Olunur?

Sabahları Erken Kalkmanızı Gerektirmeyen İşler

A3 Planlama Sistemi Para Notları Araştırması